Eda Erdem Dündar: Hak ettiğiniz şey için savaşmalısınız

Eda Erdem Dündar: Hak ettiğiniz şey için savaşmalısınız

Türk voleyboluna adını yazdıran Eda Erdem Dündar, hem Fenerbahçe de hem de milli takımla birçok başarı sığdırdığı kariyerini anlatırken, Türk kadınlarına da Atatürk’ün sözüyle seslendi.

Türkiye’nin uluslararası alandaki en başarılı branşı olan kadın voleybolunun dünya çapındaki efsanelerinden biri… A Milli Takım ve Fenerbahçe Opet’in kaptanı… 33 yaşında, 1.88 boyunda… 2008’den beri formasını giydiği; dünya, Şampiyonlar Ligi, Türkiye Ligi şampiyonlukları yaşadığı; adının özdeşleştiği sarı-lacivertli kulüple sözleşmesini 3 yıl daha uzattı… İmzanın mürekkebi kurumadan SÖZCÜ HaftaSonu’nun konuğu oldu… Karşınızda Eda Erdem Dündar:

  • Dünyanın en iyilerinden, gerçek bir profesyonel. Nedir sırrı?

“Aslında bu konuda herhangi bir formüle ya da tarife sahip değilim. Fakat şunu söyleyebilirim: Hayatında en iyi yaptığı ve en çok sevdiği şeyi bulmuş ve meslek edinmiş olan şanslı azınlıktan olduğum için başarılıyım.”

  • 14 kupa… 10 bireysel ödül… En çok sevindiren hangisi?

“2008-2009 sezonunda Fenerbahçe Acıbadem ile kazandığımız lig şampiyonluğu. Kulübün tarihindeki ilk voleybol şampiyonluğu olduğu için çok değerliydi. Fenerbahçe’nin voleybol branşında en önemli kırılma noktasıydı, benim de ilk sezonumdu. O yüzden bendeki yeri çok ayrı.”

“SMAÇÖR OLABİLİRDİM!”

  • Eda hiç mi transfer teklifi almadı, özellikle yurtdışından?

“Kariyerimin hiçbir döneminde menajer ile çalışmadım. Bu yüzden hep benim isteklerim öncelikli oldu. En büyük hedefim taraftarı olduğum Fenerbahçe’de oynamaktı. Teklifler oldu, hâlâ da geliyor fakat şimdiye kadar kulübüm haricinde bir takımla transfer görüşmesi yapmadım.”

  • Neden orta oyuncu Eda; smaçör ya da pasör değil?

“BAŞARI, SİSTEMİN ÜRÜNÜ”

  • Türkiye’nin en başarılı branşı kadın voleybolu.

“Türk kadını düşünce yapısı olarak çok farklı ve belki de bizim en büyük avantajımız bu. Doğru bir kurgu ve taktikle, bizdeki tutku birleştiğinde son Avrupa Şampiyonası ve olimpiyat elemelerinde de görüldüğü üzere takım olarak çok mücadeleci bir kimliğe bürünüyoruz. Yenilmesi çok zor bir takıma dönüşüyoruz. Her jenerasyonda çıtayı daha da yukarı çıkartan bir altyapı sistemimiz var.”

  • Bu, bir takım oyunu…
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.