Röportajlar

Cansu Özbay: Sağlık her şeyden önemli

VakıfBank Kadın Voleybol A Takımı sporcularından Cansu Özbay, tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının bir an önce sona ermesini temenni etti. İşte Cansu Özbay’ın röportajı:
– Koronavirüs salgının ortaya çıkmasıyla birlikte hayat çok değişti. Her şey bir anda ertelendi. Bu salgın günleri sizleri nasıl etkiledi?
Bu salgın tüm dünya gibi bizleri de etkiledi. Maç takvimi olarak çok yoğun bir dönemde sezonun en önemli bölümüne giriyorduk. Salgın nedeniyle maçlarımız ertelendi ve şu anda sadece evimizde spor yapabiliyoruz. Kondisyonerimiz Giovanni Miale’nin verdiği antrenman programıyla evde çalışmaya devam ediyoruz. Eldeki imkanlarla formda kalmaya çalışıyoruz. Şu anda maçlardan daha önemlisi herkesin sağlıklı olmasıdır. Bir an önce bu salgının geçmesini temenni ediyorum.
– Vestel Venus Sultanlar Ligi’nin yanı sıra CEV Şampiyonlar Ligi de ertelendi. Sizce bu sezon maçlar oynanır mı? Sizler liglerin kaldığı yerden oynanmasından yana mısınız? 
2020 yılında takım olarak çok iyi bir form yakalamıştık. 1 Ocak’tan bu yana oynadığımız 17 karşılaşmayı da kazanmayı başardık. Sultanlar Ligi’nde oynadığımız 22 maçın 21’ini kazanarak normal sezonu lider olarak bitirdik. Şampiyonlar Ligi’nde üst üste sekizinci, toplamda da 12’nci kez yarı finale yükseldik. Şampiyonlar Ligi’nde yarı finale yükselen tek takımız şu an. Maalesef diğer eşleşmeler salgın nedeniyle oynanamadı. O yüzden ne olacağını gerçekten bilemiyorum. Söylediğim gibi en önemlisi hepimizin, sevdiklerimizin sağlıklı bir şekilde bu süreci atlatması.
– Dünyanın yaşadığı süreci maalesef ülkemizde yaşıyor. Tüm Türkiye’nin sevdiği, bildiği isimler olarak vatandaşlara ne söylemek istersiniz?
Öncelikle kendi sağlığımız, ailemiz, arkadaşlarımız ve toplum sağlığı için evde kalmalıyız. Bu salgını ülke olarak hep birlikte mücadele ederek aşacağız. Sağlık Bakanlığımızın uyarılarını kendimiz, ailemiz ve çevremiz için dikkate almalıyız. Mümkün oldukça dışarıya çıkmamalıyız. Sağlıklı beslenip, evde hareketli kalmaya dikkat etmeliyiz. İnanıyorum ki; birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerin üstesinden hep beraber geleceğiz.
– Haliyle hayat durdu, sizler de evlerinizdesiniz. Günlerinizi nasıl geçiriyorsunuz?
Kendime yeni rutinler oluşturmaya başladım. Öncelikle her sabah aynı saatte kalkmaya çalışıyorum. Genel olarak günlerimi dizi izleyerek, kitap okuyarak, film izleyerek ve yeni sağlıklı tarifler deneyerek geçiriyorum.
– Profesyonel sporcular olarak, yoğun bir tempoda yer alan isimler olarak evde gününüzü nasıl geçiriyorsunuz. Ne tür antrenmanlar yapıyorsunuz?
Normalde gerçekten çok yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Fakat şu an imkanlar ona el vermediği için kondisyonerimizin gönderdiği kardiyo ve yoga çalışmalarını yapıyoruz. Daha fazla form kaybetmemek adına özenle bu çalışmalara yoğunlaşıyoruz.
kaynak: www.vakifbanksporkulubu.com
Bu yazı hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Diğer Haberler