“Bu sene tek hedefimiz ligde kalmak”

“Bu sene tek hedefimiz ligde kalmak”

Geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayıp bu sene Sultanlar Liginde ilimizi temsil etmeye hazırlanan Bolu Belediyespor’da hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Geçtiğimiz günlerde kongresini yapan Bolu Belediyespor mevcut Başkan Sinan Barut ile yola ediyor.

Kırmızı beyazlıların kulüp Başkanı Sinan Barut birçok konuda özel açıklamalarda bulundu. Barut, yapılan transferler, takımın son durumu, kulübe gelir getirici sponsorluk görüşmeleri konularında önemli ipuçları verdi.

Bolu Belediyespor Başkanı Sinan Barut, Gölcük’ün Boluspor’a devri ile ilgili de görüşlerini aktararak; “Gölcüğün verilmesi geçen sene bizim düşündüğümüz bir olay değildi. Boluspor’da bizim takımımız. Boluspor’a, Gölcük’ten gelen gelir umarım en iyi şekilde değerlendirilir. Ama bizim için işlemin tam transfer döneminde yapılması biraz daha işlerimizi zorlaştırdı” dedi.

Haber: Burhan Yeşiltaş

“Şampiyon olmak bizim için Bolu için çok önemliydi”

Geçtiğimiz yıl Bolu’ya şampiyonluk yaşattıkları için mutlu olduklarını kaydeden Barut; “Geçen sene başarılı bir sezon geçirdik. Sezonun ardından şampiyonlukla bunu noktaladık. Şampiyon olmak bizim için Bolu için çok önemliydi. Bolu’ya da bir şampiyonluk kazandırmış olduk” şeklinde konuştu.

“Transferlerimizin %90’ını bitirdik”

Transfer çalışmaları hakkında da bilgiler veren Bolu Belediyespor Kulübü Başkanı Sinan Barut; “Bu senede yeni yapılanma çerçevesinde transferlerimizin %90’ını bitirdik. Yabancı oyuncularla anlaşmalarımızı yaptık. Yerel oyuncularla anlaştık. Belki 1-2 tane takviyemiz olacak. Özellikle genç oyuncular almaya dikkat ettik. Hem genç hem de tecrübeli oyuncuyla inşallah Sultanlar Liginde kalıcı olabilmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Ekonomik sıkıntılardan dolayı takımın maddi olarak sorunları ortaya çıktı”

Gölcük’ün Boluspor’a devredilmesinin ardından ciddi anlamda gelir kaybettiklerini ancak sorunların çözümü için var güçleriyle çalıştıklarının altınız çizen Barut; “Gölcüğün verilmesi geçen sene bizim düşündüğümüz bir olay değildi. Boluspor’da bizim takımımız. Boluspor’a, Gölcük’ten gelen gelir umarım en iyi şekilde değerlendirilir. Ama bizim için işlemin tam transfer döneminde yapılması biraz daha işlerimizi zorlaştırdı. Yerine sponsorluk görüşmelerimiz devam ediyor. Oradaki kaybımızı inşallah hem isim sponsorluğu hem de forma sponsorluklarıyla kapatmaya çalışıyoruz. Tabi bu çok kolay değil. Pandemi sürecinden sonra yaşadığımız ekonomik sıkıntılardan dolayı da şuanda takımın maddi olarak sorunları ortaya çıktı. Bu maddi sorunları tek tek aşacağımıza bizler inanıyoruz” ifadeleri kullandı.

“Doludizgin bir şekilde sporcularımızı lige hazırlamayı düşünüyoruz”

Takımın ilk antrenmanına 26 Ağustos’ta yapacağını ve çalışmalarını Bolu’da sürdüreceğini anımsatan Başkan Barut; “24 Ağustos’ta sporcularımız gelecekler evlerine yerleşecekler. 26 Ağustos gibi antrenmanlara başlayacağız. Bu sene 1.ligin biraz geç bitmesi Sultanlar liginin de daha erken bitmesiyle biraz daha geç kalmış durumdayız. Ama bizler uzaktan da olsa sporcularımızın bir şekilde antrenman yapmasını sezona hazır girmesini antrenmanlara hazırlı gelmeleri için çalışıyoruz. Bu konuda Salih Yergin hocamızda sporcuların üzerinde ne yapmaları konusunda kendilerini bilgilendirmeye devam ediyor. Sezonun ilk antrenmanıyla beraber doludizgin bir şekilde sporcularımızı lige hazırlamayı düşünüyoruz” dedi.

“Bu sene tek hedefimiz ligde kalmak”

Sultanlar liginde hedeflerinin ligde kalmak olduğunu dile getiren Barut; “Bu sene için hedef geçen sene ki gibi şampiyonluk değil ama tek hedefimiz bu kısıtlı bütçeyle ancak ligde kalmak olacaktır. Bir sene en azından kendimizi toparlayana kadar Bolu halkının bize sabır göstermelerini diliyoruz. Bir anda maddi sıkıntı çekince transfer politikamızı değiştirmek zorunda kaldık. Transfer edeceğimiz bazı oyuncular gelirlerdeki daralma sebebiyle gelmediler. Bazı oyuncuları almakta zorlandık. Onların yerine ikame edeceğimiz başka oyuncular almak zorunda kaldık. Bu sene bizim için çok önemli. Bu sene tek hedefimiz ligde kalmak” ifadelerini kullandı.

“Bolu’da iyi voleybolcular yetiştireceğimize inanıyoruz”

Voleybol’da alt yapı çalışmaları başlattıklarını sözlerine ekleyen Barut; “Bolu Belediyespor’un asıl hedefi 16 tane branşımızı daha geniş kitlelere yaymak. Bolu’da herkesin bir şekilde spor yapmasını sağlamak. Hentbolda daha kısıtlı bir kitlemiz vardı. Sadece Sultanlar ligine çıkan ana takımdan oluşuyordu. Bu sene yazın antrenörlerimizin de daha özverili çalışmalarıyla en az 100 tane sporcuyla beraber devam ediyor. Pandemi sürecinde canı sıkılan çocuklarımız içinde bir fırsat oldu. Hepsini takip ediyorum, antrenmanlara gidiyorum. Onları izlemek keyif veriyor. Antrenörler eşliğinde umarım Bolu’da iyi voleybolcular yetiştireceğimize inanıyoruz” dedi.

Kaynak: www.koroglugazetesi.com