TVFManşet

“Baba ocağımı kapatmadım”

Orduzu’dan Olimpiyatlara gitme hayalini gerçekleştiren Akif başkandan duygulandıran açıklama:

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) Malatyalı Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, hem Türk voleybolunun geldiği noktayı hem de özel hayatıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Malatya sevgisini yineleyen Üstündağ, koronavirüs salgınından sonra Malatya ve Elazığ’da milli maçlar oynatacaklarını söyledi.

FATİH AVCI

Malatya’nın Orduzu Mahallesinde dünyaya gelen ve sporculuk geçmişine de burada başlayan TVF Başkanı Akif Üstündağ, koronavirüs salgınında spor organizasyonlarının durduğunu belirterek, aldıkları Tokyo 2020 Olimpiyat vizesinin önemine dikkat çekti. Voleybolda elde edilen başarıların tesadüfi olmadığını ifade ederek, “Emek vermeden bir meyve dönüşü alamazsınız. Emek vereceksiniz ki o meyvenin dönüşünü alabilesiniz” dedi. Oldukça genç bir milli takım jenerasyonu yakaladıklarını ve bununla da Tokyo’ya gitme başarısını elde ettiklerini aktaran Üstündağ, “Olimpiyatlar 2021’e ertelendi. Biz şu an Türkiye’yi takım sporlarında temsil etme hakkına sahip tek takımız. Yasaklar bitince salgından sonra hayat normale dönünce en iyi şekilde olimpiyatlara hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

“VOLEYBOLU ANADOLU’YA YAYDIK”

Survivor’da ‘hangi spor branşı oynansın?’ anketine voleybol cevabının büyük oranda gelmesiyle ilgili “Bu ankette voleybolun birinci sırada çıkması ardından bunun tekrar talep görmesi, ‘voleybol izlemek istiyoruz’ diyen kitlelerin olması bizi son derece gururlandırdı, mutlu etti. Anadolu’ya yayılmanın yansımasını, önemini inkar edemeyiz. Bugün biz, ‘voleybol nerede, biz oradayız’ diyoruz. ‘Türkiye’nin her yerinde voleybol olmalı’ diyoruz. Bugün muhteşem bir Avrupa Şampiyonası organizasyonunu yaptık. Türkiye’nin her yerine voleybolu götürdüğümüzde, Anadolu’dan güç alıyoruz. Malatya ve Elazığ büyük bir deprem felaketi atlattı. Kardeş iki şehrimizde de salgından sonra 2 milli maç oynatacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“BURALARA TESADÜFEN GELMEDİK”

Üstündağ, Türkiye’de Okulu olan tek federasyon olduklarına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye Voleybol Federasyonu Lisesi var. Türkiye’de tek. Bizim otellerimiz var. Koronavirüs sürecinde otellerimizi kapattık, sağlık çalışanlarımızın emrine verdik. Koronavirüs olayından önce yakinen sevdiğim, çok yakın dostum Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, bir gün okulumuzu ziyarete geldi. ‘Söylenenleri burada görmek için geldim’ dedi. Okulu gezdik, gördük, ‘ben böyle bir şey görmedim’ dedi. Her öğrenciyle konuştu. Yurdumuzda 250-300 öğrenci kalıyor. Sabah, öğlen, akşam yemeklerini, eğitimlerini biz karşılıyoruz. Her çocuğa nereli olduklarını sordu Kayserili, Balıkesirli, Edirneli, Ardahanlı, Karslı, Bingöllü… Her ilden sporcu var, biz bir sporcu merkezi oluşturduk. Bugün 100’ün üzerinde bir antrenör ordusuyla çalışıyoruz. 33 ilde Fabrika Voleybolumuz var. Bugün Türkiye’de bu tür projesi olan tek federasyonuz. Avrupa’da final oynuyoruz, olimpiyatlara katılma hakkını elde ediyoruz. Dünya Şampiyonası’nda da iki sezon üst üste Amerika ile final oynadık, birde ilk 4’e girdik. Bunlar tesadüfi, emek vermeden yaşanmıyor.”

MALATYA SEVDASI İLE İLGİLİ NE DEDİ?

Bir memleket sevdalısı olduğunu dile getiren Üstündağ, “Koronavirüs salgını sürecinde en çok üzüldüğüm şeylerden biri de benim her yıl dostlarımla gerçekleştirdiğim bir iftar programım olurdu. Orduzu’daki baba ocağımda geleneksel hale getirmiştim. Dostlarımız, ailemiz, mahallemiz hep bir araya gelirdik. Eğer hayat normale dönerse yine yapmak çok isterim. Orduzu’da bulunan baba ocağımı hiçbir zaman kapatmadım. Bayramlarda hep orada oldum. Her müsait olduğumda Malatya’ya gelirim. Orada başka bir huzur buluyorum. Malatyam ile her zaman gurur duyuyorum. Hemşerilerimin dualarını her zaman yanımda hissediyorum.” Şeklinde konuştu.

kaynak: www.busabahmalatya.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Sayfadan Tam Olarak Yararlanmak İçin Lütfen Reklam Engelleyici Eklentileri Devre Dışı Bırakın.